Kdo se nikdy neocitl v situaci, kdy nemá peněz nazbyt? Málokdo. Někdo se v této chvíli uskromní, další požádá příbuzné a známé, jiný sáhne po půjčce. A pokud je to opakovaně a není ve splácení zrovna vzorný, získá negativní záznam v registru dlužníků.
Ne každý člověk zařazený do registru dlužníků je ale nebonitní či nesolventní. Někdy úplně stačí dlužit malou částku a stát se to klidně může nedopatřením. Opozdit se se splátkou, špatně zadat platební údaje… stát se to může každému. A důvodem k záznamu v registru je třeba i pozdní úhrada paušálu za telefon. Někdy upomínka poštou nedorazí a je vymalováno.
Zájem o finanční produkty je obrovský. Oblíbená je hlavně nebankovní půjčka bez registru a Solusu. Některé společnosti totiž do registrů, včetně SOLUSU, nenahlížejí. Kdo nedostane půjčku u banky, může zvolit tuto variantu. Banky jsou totiž na zadluženost svých žadatelů o půjčky velmi choulostivé. Nebankovní společnosti jsou ke svým klientům v podmínkách vstřícnější.
Půjčky bez registru a SOLUSU jsou vhodné pro nezaměstnané, studenty, OSVČ, zaměstnance, studenty i ženy na mateřské dovolené. Důležitý je samozřejmě určitý pravidelný příjem, aby bylo z čeho půjčku splatit. Tím může být i podpora v nezaměstnanosti, důchod či mateřská.
I tyto půjčky mají samozřejmě svá pravidla. Žadatel musí být v určitém věku, většinou mezi 18 až 65 lety a mít nějaký doložitelný příjem. Zaměstnanci většinou nesmí být ve zkušební či dokonce výpovědní lhůtě.
Žádná půjčka není bez rizika. Splatit se musí, a kdo si své možnosti špatně spočítá, dostane se do potíží. Někdy jde splátka odložit, existují půjčky téměř bez poplatků, každá online půjčka má zkrátka trochu jiné parametry. Nesplácení je vždy draze trestáno. Každou půjčku je potřeba si dobře rozmyslet a zvážit možnosti, dostat se do spárů exekutorů jde i pro původně nízkou částku. Další riziko představují nepoctiví poskytovatelé – podvodné půjčky se stále vyskytují. Vše je tedy třeba řádně prověřit.